Provedba projekta udruge ZOA (26.06.2023.)

Dana 26. lipnja 2023. godine proveden je dio studentskog projekta „Istraživanje biljnih svojti i njihove primjene na području Feričanaca“. Projekt je prijavila Udruga studenata biologije ZOA, a financiran je sredstvima Studentskog zbora Sveučilišta u Osijeku. Voditelj projekta je Fabijan Brkić, student 3. godine sveučilišnog prijediplomskog studija Biologija, uz mentorstvo izv. prof. dr. sc. Ljiljane Krstin. U realizaciji projekta sudjelovali su i viši stručni suradnik Matej Šag, mag. biol., laborantica Ksenija Doboš te Anja Makaj i Lorena Falak, studentice 2. godine sveučilišnog prijediplomskog studija Biologija te Dora Lazić, studentica 2. godine sveučilišnog diplomskog studija Biologija; smjer znanstveni. Kako bi istražili raznolikost biljnih svojti na području Feričanaca i unaprijedili vještine terenskog istraživanja studenti su, u suradnji s HPD „Sokol“ Feričanci, proveli florističko istraživanje šumske planinarske staze te područja u kojem je „Goveđa glava“, stara vinicilirska kuća feričanačkih vinograda. Nakon terenskog istraživanja, u suradnji s Općinom Feričanci, studenti su posjetili pogon vinarije Feravino, obnovljenu kuriju vlastelinske obitelji Mihalović i udrugu „Iskrice“ Feričanci te stekli nova znanja o povijesti vinogradarstva i vinarstva u Feričancima. Posjet vinariji Feravino završio je u vinskim podrumima i degustaciji vrhunskih vina feričanačkog kraja. Hvala svima na gostoprimstvu i suradnji.