Svečano otvoren prvi Festival održivosti (13.09.2023.)

Dana, 13.09.2023. godine u Auli Rektorata Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku svečano je otvoren prvi Festival održivosti koji se održava od 13. do 18. rujna 2023. godine. Organizatori festivala su Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku u suradnji sa Sveučilištem u Splitu, Kulturno-razvojnim centrom Općine Bilje, Fakultetom turizma i ruralnog razvoja u Požegi, Prehrambeno-tehnološkim fakultetom u Osijeku, Odjelom za biologiju Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku i tvrtkom TERA Tehnopolis d.o.o. Cilj festivala je predstaviti dostignuća akademske zajednice u doprinosu ostvarivanju ciljeva održivog razvoja. U uvodim predavanjima suradnika na projektu najavljene su radionice i predavanja za ciljanu publiku od učenika osnovnih i srednjih škola, studenata, budućih poduzetnika, start-up tvrtki, poduzetnika u kasnijem rastu i razvoju, obiteljskih poljoprivrednih gospodarstva, inovatora i istraživača.