Radionica Sedam veličanstvenih u službi zdravlja u sklopu Festivala održivosti (15.09.2023.)

U petak je, 15. rujna 2023., u sklopu Festivala održivosti na Odjelu za biologiju održana je radionica Sedam veličanstvenih u službi zdravlja na kojoj su  nam se pridružili učenici OŠ “Mladost” Osijek. Ciljevi ovog festivala su razvoj zelenih vještina, odgovornosti prema okolišu koji nas okružuje uz principe održivog razvoja. Veliki broj ljekovitih biljaka tradicionalno se koristi za poboljšanje raspoloženja, smanjenje stresa i povećanje osjećaja sreće i zadovoljstva. Mnoge od ovih biljaka djeluju na centre u mozgu koji igraju ključnu ulogu u reguliranju našeg raspoloženja i emocija, djelujući na dopamin, serotonin i endorfine. S toga su učenici na ovoj radionicu upoznali ljekovitu snagu prirode utkanu u biljke, te kako pripremiti ljekovito bilje da bude spremno i ukusno za konzumaciju.