Projekt: Škola kao muzej u Osnovnoj školi Kneževi Vinogradi i Dan otvorenih vrata (24. 5. 2024.)

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana muzeja Osnovna škola Kneževi vinogradi 24. svibnja 2024. godine realizirala je projekt Škola kao muzej. Djelatnici škole, učenici i vanjski suradnici pretvorili su svaku učionicu u jedan muzejski postav. U postavljanju „Muzeja bioloških znanosti i fizike“ sudjelovala je i djelatnica Odjela za biologiju, viša laborantica Nikolina Sabo, mag. educ. biol. et chem., u suradnji s učiteljicom biologije Majom Lesjak, mag. educ. biol. et chem. Predstavljene su brojne biološke zbirke, prigodni posteri, modeli i muzejski primjerci instrumenata korištenih u biologiji i fizici. Također, u dijelu muzeja, u organizaciji djelatnice Crvenog križa, bila je postavljena i stanica za realistični prikaz ozljeda. Istog Dana u poslijepodnevnim satima održan je i Dan otvorenih vrata, prilikom kojega je djelatnica Odjela posjetiteljima predstavila i Odjel za biologiju.