Erasmus – BIP na Sveučilištu León u Španjolskoj

U periodu od 17. do 21. lipnja 2024. Martina Kordić i Daniel Kujundžić studenti prve godine diplomskog studija Biologija i kemija, sudjelovali su na kratkoročnoj mobilnosti u sklopu Erasmus+ programa pod nazivom Blended Intensive Program –  „Observing and learning from the past to protect our future: water II“. Mobilnost se održala na Sveučilištu- Universidad de León u Leónu, gradu na sjeverozapadu Španjolske. Za vrijeme trajanja mobilnosti, studenti su prisustvovali predavanjima i grupnim projektima održanima na engleskom jeziku, te ekskurzijama u kojim su se obilazili različiti lokaliteti. Pričalo se o raznim temama iz građevine, povijesti i kontroli čistoće vode. Obilazili su stari napušteni rudnik zlata iz Rimskog doba Las Médulas, ostatke rimskih građevina u gradiću Astorga i hidroelektranu u blizini Leóna. Mobilnost su završili izlaganjem grupnih projekata ostalim kolegama i profesorima na kojima su radili tijekom tjedna provedenog u Leónu. U projektu su, uz studente iz Hrvatske, sudjelovali studenti iz Mađarske, Portugala, Brazila, Grčke, Latvije, Indije, Vijetnama, Sirije, Maroka, Bangladeša, Liberije i Jemena. Studenti su u ovih tjedan dana imali priliku iskoristiti svoje komunikacijske vještine i sposobnosti na engleskom jeziku, upoznati nove ljude, sklopiti prijateljstva te isprobati nešto novo i drugačije, a s putovanja su se vratili samo s pozitivnim dojmovima i željom za nove avanture.