Studentice Matea Paulić i Ivana Lukač realizirale su praksu u sklopu projekta “Alumni mentor”

U sklopu projekta „Alumni mentor“, studentice Matea Paulić i Ivana Lukač su odradile stručnu praksu u Nastavnom zavodu za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije – Služba za dezinfekciju, dezinsekciju i deratizaciju pod mentorstvom mag. biol. Ivana Kurteka. Studentice su sudjelovale u monitoringu i stručnom nadzoru dezinsekcije žohara u Centru grada Osijeka, monitoringu invazivnog tigrastog komarca (postavljanje i prikupljanje ovipozicijskih lovki), monitoringu odraslih komaraca u Gradu Osijeku i postavljanju CDC klopki, stručnom nadzoru nad provedbom dezinsekcije komaraca na području Općine Bilje te monitoringu ličinki komaraca u Osijeku (pregled kanala i inundacija). U laboratoriju su odradile pregled letvica iz ovipozicijskih lovki, postavljanje letvica u razvojne posude te su sudjelovale u obradi uzoraka i brojanju komaraca.