Potpisan sporazum o suradnji s Javnom ustanovom za upravljanje zaštićenim područjem Požeško-slavonske županije (02.10.2024.)

Odjel za biologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku i Javna ustanova za upravljanje zaštićenim područjem Požeško-slavonske županije potpisali su 2. listopada 2024. godine sporazum o znanstveno-stručnoj suradnji. Ustanova je osnovana 2009. godine u svrhu zaštite i očuvanja izvornosti prirode, osiguravanja neometanog odvijanja prirodnih procesa i održivog korištenja prirodnih dobara, nadzire provođenje uvjeta i mjera zaštite prirode na zaštićenim područjima kojima upravlja te sudjeluje u prikupljanju podataka u svrhu praćenja očuvanosti prirode. Područje kojim Ustanova upravlja poznato je po velikoj bioraznolikosti što otvara mogućnosti provedbe različitih istraživanja i zahtjeva dobru povezanost znanosti i struke. Potpisanim sporazumom potaknut će se suradnja u znanstvenim i stručnim aktivnostima, ali i osigurati podizanje kvalitete nastave kroz organizaciju različitih edukacija, predavanja, te neposrednog rada na terenu. Veliku podršku studentima u usvajanju znanja u neposrednom radnom okruženju moći će pružiti dugogodišnji ravnatelj Ustanove dr.sc. Ivica Samardžić te  naša alumna dr.sc. Marija Kovačević.