Posjet učenika srednje škole Sándor Petőfi Lutheran Secondary School of Bonyhád iz Mađarske (10.10.2024.)

Dana 10. listopada 2024. godine Odjel za biologiju su, već tradicionalno, posjetili učenici srednje škole Sándor Petőfi Lutheran Secondary School of Bonyhád (est.1806) iz Mađarske, u pratnji nastavnika György Tannera.  Sudjelovali su na radionici pod nazivom „Plant journey: Searching for the green gold“ u organizaciji doc. dr. sc. Jasenke Antunović Dunić i više laborantice Nikoline Sabo. Učenici su pokazali samostalnost i samoinicijativnost u radu primjenjujući prethodno usvojena znanja i vještine, a nova iskustva iskoristili su za nadogradnju postojećih koncepata. Zahvalili su na prilici za sudjelovanjem u mini istraživanju i entuzijastično iskazali interes za ponovnim dolaskom, a po povratku u svoju školu podijelili su doživljaje s ostalim učenicima i nastavnicima. Učenici su nakon radionice poslušali i predavanje više laborantice vezano uz studijske programe i mogućnost studiranja na Odjelu za biologiju.