Studentica Lukrecija Lučić realizirala praksu u sklopu projekta “Alumni mentor” (lipanj 2024.)

Studentica Lukrecija Lučić je tijekom obavljanja stručne prakse u Parku prirode Kopački rit imala priliku sudjelovati u redovnim monitorinzima koje obavlja Stručna služba, ali i u provedbi projekata koje Javna ustanova Park prirode Kopački rit provodi. Tako se upoznala s projektom LIFE Danube Free Sky koji se bavi stradavanjem ptica od kolizije i elektrokucije na dalekovodima te je sudjelovala u monitoringu učinkovitosti primjene zaštitnih mjera na dalekovodima kojem je cilj utvrditi učinkovitost postavljenih preusmjerivača leta (divertera) na vodiče dalekovoda. Studentica je sudjelovala i u monitoringu lastavica i piljaka na području Parka i u redovnom monitoringu ornitofaune na području Posebnog zoološkog rezervata.

Lukrecija navodi da je naučila kako teorijsko znanje iskoristiti na terenu te stekla iskustvo terenskog rada. Stručno vodstvo alumna ju je upoznalo s preprekama i blagodatima posla u prirodi te je osvijestila koliko čovjek može utjecati na stanje okoliša.