Održana svečana promocija diplomanata Odjela za biologiju (29.05.2024.)

U srijedu 29. svibnja 2024. godine na Fakultetu agrobiotehničkih znanosti u Osijeku, održana je svečana promocija diplomanata Odjela za biologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.

Promociju je otvorila tajnica Odjela za biologiju Silva Lustig, mag. iur., a diplomante su promovirali prof. dr. sc. Loretana Farkaš, prorektorica za nastavu i studente Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, izv. prof. dr. sc. Tanja Žuna Pfeiffer, pročelnica Odjela za biologiju, izv. prof. dr. sc. Ljiljana Krstin, zamjenica pročelnice za nastavu i studente, te doc. dr. sc. Anita Galir Balkić, zamjenica pročelnice za znanstveno-istraživačku djelatnost.

Promovirano je 46 sveučilišnih prvostupnika biologije, 17 sveučilišnih magistara biologije, 4 sveučilišna magistra edukacije biologije i kemije, te 7 sveučilišnih magistara zaštite prirode i okoliša.

Najveće pohvale (SUMMA CUM LAUDE) za ostvareni uspjeh tijekom studija dodijeljene su Gabrijelu Mirkoviću, sveučilišnom magistru biologije i Tei Gutić, magistri edukacije biologije i kemije. Velika pohvala (MAGNA CUM LAUDE) dodijeljena je Sanji Kerezović, sveučilišnoj magistri zaštite prirode i okoliša, dok je pohvala (CUM LAUDE) dodijeljena Lani Suman, Teni Minarik i Anamariji Benković, sveučilišnim prvostupnicama biologije, te Luki Šukeru, sveučilišnom magistru zaštite prirode i okoliša.

Nagradom pročelnice za najbolji prosjek ocjena u ak. 2022./2023. godini nagrađeni su Fran Fišer i Marija Gelenčir za najbolji prosjek ostvaren na 1. godini, Lorena Falak za najbolji prosjek ocjena ostvaren na 2. godini te Viktorija Gašparić za najbolji prosjek ocjena ostvaren na 3. godini sveučilišnog prijediplomskog studija Biologija. Nagradom pročelnice nagrađeni su i Lucija Sara Kovačić za najbolji prosjek ocjena ostvaren na 1. godini sveučilišnog diplomskog studija Biologija; smjer: znanstveni, te Sanela Damjanović za najbolji prosjek ocjena ostvaren na 1. godini sveučilišnog diplomskog studija Zaštita prirode i okoliša.

Za objavljeni znanstveni rad nagradu pročelnice primili su Petar Glavaš, Tea Gutić, Deborah Lalić, Diana Lukić, Gabrijel Mirković, Ivana Skuzin i Bruna Žižanović.

U ime promoviranih studenata prisutnima se obratila Ivana Skuzin, sveučilišna magistra biologije, a čestitke i poziv na daljnju suradnju uputila im je podpredsjednica udruge Alumni BiolOs, doc. dr. sc. Alma Mikuška.

U okviru prigodnog glazbenog programa nastupio je ansambl Akvarel.

Čestitamo promoviranim pristupnicima i želimo puno uspjeha u daljnjem radu!