Održano pozvano predavanje na međunarodnoj konferenciji Hrana i klimatske promjene (16.-17.10.2023.)

Na 2. međunarodnoj konferenciji Hrana i klimatske promjene (2nd International Conference „Food & Climate Change) koja se ove godine održala na Sveučilištu Sjever u Koprivnici od 16.-17. listopada, izv. prof. dr. sc. Selma Mlinarić održala je pozvano predavanje „Photosynthesis in a changing climate: Adapting to environmental challenges“. Na konferenciji su sudjelovale i studentice Odjel za biologiju: Anja Melnjak i Andrea Ermenić. Anja je održala predavanje „Cheap thrills with microgreens and chlorophyll a fluorescence“ s kojim je predstavila svoj studentski projekt „Biofortifikacija mikrozelenja selenom i cinkom“, a Andrea je kratkim usmenim priopćenjem predstavila svoje istraživanje „Antioxidant potential of barley grass grown under different light type“ također u sklopu studentskog projekta „Utjecaj abiotičkog stresa na nutritivnu vrijednost ječmene trave“.