Posjet iz Nacionalnog instituta za virologiju Sveučilišta u Pečuhu (06.-07.10.2023.)

Tijekom 6. i 7. listopada 2023. godine na Odjelu za biologiju boravili su kolege iz Nacionalnog instituta za virologiju (Szentágothai Research Centre) Sveučilišta u Pečuhu, Mađarska – Dr. Kornélia Kurucz i Dr. Gábor Kemenesi. Naše kolege su stručnjaci za detekciju i rad s virusima koje prenose komarci što je bila osnova za uspostavljanje suradnje između naših institucija. Prilikom posjeta razmijenjene su ideje i iskustva koje povezuju kukce i viruse, te dogovorene buduće suradnje na potencijalnim zajedničkim projektima. Svojim stručnim savjetima pomogli su nam pri formiranju laboratorija koji će sudjelovati u detekciji patogena u kukcima i s područja Hrvatske. Također, dogovoren je i studijski posjet njihovom novom istraživačkom laboratoriju (Biosafety level-3) gdje se proučavaju antropozoonoze.