Posjet učenika srednje škole iz Mađarske (27.09.2023.)

Dana 27. rujna 2023. godine Odjel za biologiju posjetili su učenici srednje škole Sándor Petőfi Lutheran Secondary School of Bonyhád (est.1806) iz Mađarske, u pratnji ravnatelja György Tannera i Veronike Vonyó, nastavnice matematike i fizike. Tijekom obilaska Odjela posjetili su nekoliko laboratorija i praktikuma. Djelatnici Odjela pokazali su im dio sadržaja s kojim se studenti susreću tijekom studiranja na Odjelu, ali i predstavili područje svog znanstvenog i stručnog rada. Posjetitelje je po Odjelu provela viša laborantica Nikolina Sabo, mag. educ. biol. et chem., a na samom početku obilaska dočekao ih je prof. dr. sc. Stjepan Krčmar, također govornik mađarskog jezika. Učenike su zatim dočekali doc. dr. sc. Zorana Katanić, doc. dr. sc. Alma Mikuška, izv. prof. dr. sc. Selma Mlinarić, viši stručni suradnik Matej Šag, mag. biol., Katarina Peharda, mag. educ. biol. et chem., i Tea Kristić, mag. prot. nat. et amb. Učenici su bili zadovoljni obilaskom Odjela, pokazali su svoje znanje i iskazali interes za biologiju te izrazili želju za ponovnim dolaskom. Ovo je bio njihov treći posjet Odjelu, a u planu je održavati i produbiti suradnju s nastavnicima i učenicima ove srednje škole.