Predstavljanje Odjela za biologiju srednjoškolcima u akademskoj godini 2022./2023.

Predstavljanje Odjela za biologiju učenicima srednjih škola u akademskoj godini 2022./2023. provodile su stručna suradnica Tihana Miloloža, mag. biol., i viša laborantica Nikolina Sabo, mag. educ. biol. et chem., članica Povjerenstva za popularizaciju znanosti. Cilj provedenih aktivnosti bio je maturantima i ostalim zainteresiranim učenicima predstaviti studijske programe i mogućnosti studiranja na Odjelu za biologiju, kao i mogućnosti zapošljavanja po završetku studija, ali i popularizirati biologiju kao znanost kroz predavanja i radionice kojima su se učenici rado odazvali. Realizaciji ovogodišnjih aktivnosti popularizacije pridružilo se ukupno 16 srednjih škola četiriju slavonskih županija, koje su iskazale interes za suradnju u budućnosti. Obilascima škola su se pridružili i studenti Odjela za biologiju (Fabijan Brkić, Ivana Skuzin i Lucija Sara Kovačić), koji su maturantima ispričali svoja iskustva i planove za budućnost, ali i spremno odgovarali na njihova pitanja. Biolozi su danas vrlo traženi na tržištu rada i mogu konkurirati na velikom broju radnih mjesta, o čemu su učenici generalno imali vrlo malo saznanja te su iz škole izašli zadovoljni, jer su naučili da, osim u školi, biolozi mogu raditi i na znanstvenim institutima i u brojnim privatnim tvrtkama koje se bave istraživačkom djelatnošću ili proizvodnjom.