Predstavljanje Odjela za biologiju srednjoškolcima u akademskoj godini 2023./2024.

Predstavljanje Odjela za biologiju učenicima srednjih škola u akademskoj godini 2023./2024. provodile su stručna suradnica Tihana Miloloža, mag. biol., i viša laborantica Nikolina Sabo, mag. educ. biol. et chem., članica Povjerenstva za popularizaciju znanosti. Cilj provedenih aktivnosti bio je maturantima i ostalim zainteresiranim učenicima predstaviti studijske programe i mogućnosti studiranja na Odjelu za biologiju, kao i mogućnosti zapošljavanja po završetku studija, ali i popularizirati biologiju kao znanost kroz predavanja i radionice kojima su se učenici rado odazvali. U ovoj školskoj godini planiranim aktivnostima odazvale su se sve osječke gimnazije te Srednja škola Isidora Kršnjavoga u Našicama i Klasična gimnazija fra Marijana Lanosovića s pravom javnosti u Slavonskom Brodu. Navedene škole iskazale su i interes za suradnjom u budućnosti. Obilascima su se pridružili i studenti, koji su rado podijelili svoja iskustva i savjete maturantima.