Projekt ALUMNI MENTOR u JU za upravljanje zaštićenim područjima Požeško – slavonske županije

Studentica 2. godine diplomskog znanstvenog studija, Ivana Skuzin,  odradila je stručnu praksu u sklopu projekta Alumni mentor u JU za upravljanje zaštićenim područjima Požeško – slavonske županije.  Studentica se pod mentorstvom dr.sc. Marije Kovačević upoznala s radom JU, zaštićenim područjima Požeško – slavonske županije te radom čuvarske službe. Također, imala je prilike sudjelovati u monitoringu bijele rode, žute pčelarice, no isto tako, sudjelovala je u provođenju projekta Kontrola i monitoring crvenouhe kornjače i plutajuće vodene mekčine na području Požeško – slavonske županije. Prilikom provedbe stručne prakse, studentica je sudjelovala i u redovitom nadzoru kojeg vrši čuvarska služba pa je tom prilikom posjetila Sovsko jezero te špilje Rastik i Trbušnjak, a upravo je špilja Trbušnjak stanište za najveću porodiljnu koloniju šišmiša u Hrvatskoj te jedna od najvećih u Europi.