Projekt ALUMNI MENTOR u tvrtki Bioidea d.o.o.

Studentica 2. godine diplomskog sveučilišnog studija Zaštita prirode i okoliša, Sanja Kerezović, odradila je stručnu praksu u sklopu projekta Alumni mentor u tvrtki Bioidea d.o.o. Pod mentorstvom izv. prof. dr. sc. Nataše Turić, studentica se upoznala s radom tvrtke i terenskim istraživanjem. Tijekom prakse, aktivno je sudjelovala u postavljanju lovnih klopki u svrhu praćenja roda Graphoderus i drugih vrsta vodenih kornjaša te provedbi terenskih istraživanja na različitim lokacijama uključujući Višnjevac, Sarvaš, jezero Puškaš i PP Kopački rit. Dio stručne prakse odrađen je i u Nastavnom zavodu za javno zdravstvo OBŽ-a, u Odjelu za dezinfekciju, dezinsekciju i deratizaciju (DDD) gdje se studentica se fokusirala na istraživanje i kontrolu komaraca. Sudjelovala je u sakupljanju CDC klopki za komarce postavljenih prethodne večeri na različitim lokacijama u Osječko – baranjskoj županiji. Analizirala je prikupljene klopke, brojila jedinke komaraca te sudjelovala u čišćenju i pripremi klopki za daljnju uporabu.