Radionica: Prirodna kozmetika (OŠ Frana Krste Frankopana u Osijeku, 20. 3. 2024.)

U Osnovnoj školi Frana Krste Frankopana u Osijeku krajem ožujka 2024. godine u sklopu Tjedna darovitosti održan je integrirani znanstveni dan, na kojemu su sudjelovale i djelatnice Odjela za biologiju. Izv. prof. dr. sc. Rosemary Vuković, izv. prof. dr. sc. Zorana Katanić, izv. prof. dr. sc. Ivna Štolfa Čamagajevac, doc. dr. sc. Ana Vuković Popović i Nikolina Sabo, mag.educ. biol. et chem. održale su radionice izrade prirodne kozmetike za učenike 5. i 7. razreda. Cilj radionica bio je na primjeru izrade prirodnih sapuna istaknuti značaj korištenja prirodnih sastojaka u kozmetici koju svakodnevno koristimo, odnosno osvijestiti štetnost pojedinih sastojaka u komercijalno dostupnim proizvodima. Praktičnim pristupom učenici su usvojili prirodoznanstvene kompetencije, koje će im uvelike pomoći u razumijevanju znanstvenog načina razmišljanja.