Radionica: Utjecaj svjetlosti na preživljavanje bakterija (16. i 19. 1. 2024.)

Na Odjelu za biologiju 16. i 19. siječnja 2024. godine održana je radionica u dva dijela pod nazivom „Utjecaj svjetlosti na preživljavanje bakterija“ za učenice 7. i 8. razreda Osnovne škole Kneževi Vinogradi. U osmišljavanju radionice sudjelovale su djelatnice Odjela za biologiju, izv. prof. dr. sc.  Selma Mlinarić, izv. prof. dr. sc.  Valentina Pavić i Nikolina Sabo, mag. educ. biol. et chem., u suradnji s Majom Lesjak, mag. educ. biol. et chem., nastavnicom biologiju u Osnovnoj školi Kneževi vinogradi. Za vrijeme trajanja radionice učenice su, uz podršku djelatnica Odjela, provele kratak eksperiment primijenivši postojeća znanja iz prirodoznanstvenog područja, a usvojile su i nova znanja te nadogradile postojeće koncepte. Rezultate svog istraživačkog rada učenice su predstavile na Smotri projekta Biosigurnost i biozaštita.