Studentica Tea Vučković realizirala praksu u sklopu projekta “Alumni mentor”

U sklopu projekta ˝Alumni mentor˝studentica treće godine prijediplomskog studija biologije, Tea Vučković odradila je praksu u Nastavnom zavodu za javno zdravstvo OBŽ-a. Studentica je imala priliku upoznati se s radom laboratorija na Odjelu za zdravstvenu ispravnost i kvalitetu voda i zraka, Laboratorij za aerobiologiju i biologiju voda pod mentorstvom Ivana Damjanovića, mag. biol. Tijekom prakse, studentica je stekla uvid u područje aerobiologije, morfologije peludnih zrnaca, te se upoznala s radom Burkardovog aparata za mjerenje koncentracije peludi u zraku. Radila je na pripremi uzoraka za analizu peludi,  dnevno i tjedno uzorkovanje peludi, determinaciju peludnih zrnaca, izračun dnevne koncentracije peludi, te izradu alergijskog semafora. Studentica je uspješno odradila i edukaciju o kvalitativnoj i kvantitativnoj analizi alergene peludi u zraku.