Studentski projekt “Ekološki odnosi invazivnih biljaka na urbanim područjima grada Osijeka” (04-10/2023)

U razdoblju od travnja do listopada 2023. godine provedena su terenska istraživanja u sklopu projekta “Ekološki odnosi invazivnih biljaka na urbanim područjima grada Osijeka” pod voditeljstvom Sanele Damjanović u suradnji sa Mihaelom Kalčić. Studentice 2. godine Sveučilišnog diplomskog studija Zaštita prirode i okoliša su početkom vegetacijske sezone postavile trajne plohe na zelenim površinama grada i kontinuirano pratile floristički sastav, s naglaskom na invazivne svojte.

Projekt je izrađen pod mentorstvom prof. dr. sc. Branimira Hackenbergera Kutuzovića i financiran sredstvima Studentskog centra u Osijeku.

Preliminarni rezultati istraživanja predstavljeni su posterskim priopćenjem na 5. Hrvatskom simpoziju o invazivnim vrstama s međunarodnim sudjelovanjem održanom u Zagrebu 27. i 28. studenoga 2023. godine.