PRIDRUŽITE NAM SE U POTRAZI ZA PROLJETNIM JAGLACIMA!

Odjel za biologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku i ove je godine partner u realizaciji velike kampanje pod nazivom „U potrazi za proljetnim jaglacima“, koju je pokrenulo Sveučilište Tartu (Estonija) u suradnji s brojnim partnerima diljem Europe. Cilj kampanje je istražiti rasprostranjenost proljetnog jaglaca (Primula veris), vrste koja se u proljeće pojavljuje na livadama, u parkovima, na rubovima šuma, uz ceste i na obalnim područjima, a koja je zbog gubitka staništa sve manje rasprostranjena diljem Europe.

S obzirom da je istraživanje koje se provodi na terenu vrlo jednostavno u kampanji mogu sudjelovati učenici osnovnih i srednjih škola, izviđači, planinari, umirovljenici i svi ostali zainteresirani. Kako bismo prikupili što više podataka, pozivamo Vas da se uključite u kampanju i postanete dio ovog velikog istraživačkog tima!

Sve dodatne informacije o kampanji možete pronaći na poveznici https://nurmenukk.ee/o-proljetnim-jaglacima